Kiiking

Switch to desktop Register Login

Elari Ennok (16), isiklik rekord 6.01(2005)

Elari EnnokMis on kiiking minu jaox? Minu jaoks on kiiking meeletult mõnus ja meeliülendav spordiala. Esimest korda sattusin kiikingu kiigu peale umbes 3 aastat tagasi oma kodukohas. Viimased kaks suve on kiikumine minu jaoks rannavolle kõrval olnud kõige tähtsam sportlik tegevus. Kõige rohkem on mul meeles see tunne, kui ma esimest korda üle võlli kiikusin. Seest läks küll kõhedaks, aga peale esimest korda on isu iga korraga kasvanud. Kiiking on hea ja mõnus ajatäide, sest lähemal kui 20 km Viljandist kiike pole ja siis peab palju jalgrattaga suvel sõitma, et kiikumas saada käia. Siiamaani kõige meeldejäävamaks võistluseks on minu jaoks olnud eelmise aasta Eesti meistrivõistlused, mis toimusid Haapsalus ameerika autode showl. Võitsin seal teist aastat järjest eesti meistri tiitli. See aasta seisab minu ees uus vanuseklass kiikingus ja loodetavasti ka uued kõrgused. Kutsun kõiki kiikuma ja tegelema selle praegusel hetkel haruldase spordialaga, sest taeva alla ei saa ju igapäev kõikuda.

Viimati uuendatud Pühapäev, 15 Aprill 2012 22:07

Klikke: 1836

Raili Laansalu (12), isiklik rekord 4,65(2005)

Raili LaansaluKõige parem tunne on ikkagi minna üle võlli ja kui kõik sind vaatavad, siis on veel parem tunne. Kuigi võistlustel alguses on jube tunne ja mõtled, et ei tahagi seda teha, siis tegelikult tahan ikka küll. Mõnus on uusi rekordeid püstitada ja näha kuidas teised ka seda teevad. Kahju, et nii vähe inimesi sellega tegeleb, aga ikkagi on see maailma parim spordiala.

 

 

 

Viimati uuendatud Pühapäev, 15 Aprill 2012 22:08

Klikke: 1981

Gunnar Valgur (16), isiklik rekord 5,93(2005)

Gunnar ValgurMis tunde annab mulle kiiking? Kiiking on väga huvitav spordiala,mida võiksid väga paljud sportlased ja lihtinimesed harrastada.Igaüks, kes on julguse kokku võtnud ja kiigele astunud, saab tunda, mis on tõeline feeling(tunne).Kiikudes saab tunda vabadust, mis mööda su kehajooni liigub. See on kirjeldamatu tunne ja seda ei saa enne teada, kui oled asja ära proovinud. Kiige peal olles tekib adrenaliin, mis on tõesti asendamatu...Kokkuvõtlikult väga lahe ja kaiff leiutis..

Viimati uuendatud Pühapäev, 15 Aprill 2012 22:08

Klikke: 1762

Rasmus Laansalu(15), isiklik rekord 5,33(2005)

Rasmus LaansaluKiiking on spordiala, mis tekitab minus tohutult rahulolu. Üle võlli tiireldes ja pea alaspidi kõlkudes tekib tunne, et ei tahaks seda kunagi lõpetada. Ületades üha suuremaid kõrguseid, saab panna proovile oma võimed – võimed nii füüsilises kui ka vaimses mõttes. Kiikingi kiiged erinevad (vastupidiselt levinud arusaamale) väga vanadest kolisevatest ja ohtlikest külakiikedest – seda nii oma ehituselt, turvalisuse astmelt kui ka teisaldusvõimelt. Minu jaoks on saanud kiikingust üks suurimaid vaba aja sisustusi suvel. Võib isegi öelda, et on tekkinud sõltuvus seal tiirlemise abil adrenaliini saamisest.

Viimati uuendatud Pühapäev, 15 Aprill 2012 22:09

Klikke: 2332

Tarmo Männigo (36), isiklik rekord 6.52(2005)

Tarmo MännigoKiiking – spordiala ja vabaaja sisustaja suveüritustel – see on midagi huvitavat ja meelierutavat. Ma iseloomustan seda kui narkomaania üht tervislikku varianti. Kes on kord seda tunnet kogenud, see tuleb kindlasti uuesti. Mina olin selle spordiala loomise juures ja olen aidanud kaasa kiikingu turvaliseks muutmisel. Kui kiikuja on kiige külge seotud, siis ei ole tal rohkem vaja mõelda, kui ainult seda, et teha hoogu ja sõita üle võlli. Kiikudes rebib kiikuja ennast lahti maa küljest ja tekib selline vaba olemine. Lõpetanud edukalt, ületades püstitatud eesmärgi, on kiikuja hoopis rõõmsama olemisega. Ja ta on peagi kiigu peal tagasi.
Oleks Eestimaal rohkem isasid, kes tooksid kiigu koju, siis saaks palju rohkem lapsi seda proovida ja harrastama hakata.

Viimati uuendatud Teisipäev, 17 Aprill 2012 17:02

Klikke: 2288

Rain Palm(31), isiklik rekord 6,22(2012)

Rain PalmKiikumine on üks parimaid ajaviitmise võimalusi, värskes õhus ja mõnusa seltskonnaga hea ajaviide. See tunne, kui oled ikka pea alaspidi kümne-kaheteistkümne meetri kõrgusel ja siis mõnusa hooga all postide vahelt läbi vuhised on lihtsalt mõnus ja vaba tunne ning saab maailma näha teise nurga alt. Kiiking on hea koht, kus sõpradega kokku saada ja ka head juttu puhuda. Ja silmailu on ka olemas kui suudad pruudile augu pähe rääkida ning ta on nõus minema kiikuma (seelilkus). Ja sedasi ma palmi otsa saingi...

Viimati uuendatud Pühapäev, 15 Aprill 2012 22:09

Klikke: 1875

Kaido Saks (18), isiklik rekord 6,22(2005)

Kaido SaksKiiking on minu jaoks ülim vabaduse tunne. Lähim tunne lendamisele. Ühesõnaga kõik kiigega seonduvat saab kirjeldada vaid üli-võrdes. Ülihea, ülilahe, ülimõnus, ja kui ei oska, siis üliraske on kiike kokku panna ja siis jälle lahti võtta. Kiikinguga kaasneb alati hea tuju ja enamasti meeldiv seltskond, muidugi on ka erandeid, aga need ununevad kiiresti. Kiikumine treenib peale lihaste ka reageerimisvõimet ja koordinatsiooni- kaks asja mida on nii elus kui ka muudel spordialadel väga vaja. Esmakordselt, kui ma kiiku nägin, oli üle võlli saamine ikkagi rohkem hirmu võitmise vahend, nüüd on ta muutunud rohkem “enda välja elamise masinaks.” Kuid kõige huvitavam on asja juures see, kui kaugele olen ma suuteline enda võimeid lükkama, ehk siis kui kõrged peavad olema aisad, et ma ütleks: “ Kõik, siin on piir.” Isiklikult loodan, et seda lauset ei pea ma lähiajal üle oma huulte laskma.

Viimati uuendatud Pühapäev, 15 Aprill 2012 22:08

Klikke: 2198

Alamkategooriaid

Copyright by Kiiking LLC 2012. All rights reserved.

Top Desktop version